Siųsti pavojingas prekes

Galbūt nežinote, kad jūsų siunta yra pavojinga. Todėl svarbu panagrinėti klasifikacijas ir įsitikinti, kad jūsų siunta yra saugi ir atitinka reikalavimus.

Kokios siuntos laikomos pavojingomis?

Pavojingoms siuntoms priskiriama viskas, kas tinkamai neprižiūrint gali padaryti žalos jums, kurjeriui, gavėjui, kitoms siuntoms arba aplinkai.

Jeigu nesate tikri, ar jūsų siunta priskiriama pavojingiems kroviniams, paprašykite, kad gamintojas arba tiekėjas pateiktų Medžiagos saugos duomenų lapą (MSDS). Jeigu šiame lape yra UN numeris, prekė yra pavojinga. Be to, jūs galite tiesiog susisiekti su mumis.

Pavojingų prekių pavyzdžiai

Galbūt nustebsite, kad tokios prekės, kaip aerozoliai, kvepalai ar įrenginiai su ličio baterijomis (telefonai arba nešiojamieji kompiuteriai) yra klasifikuojamos kaip pavojingos.

Ličio baterijos

Jeigu jos netinkamai supakuotos arba jų pakuotė pažeidžiama transportuojant, ličio baterijos gali sukelti trumpąjį jungimą, dėl to perkaisti ir užsiliepsnoti.

Purškikliai ir aerozoliai

Jų viduje esančios suslėgtosios dujos yra pavojingos ir netinkamai supakavus gali sprogti.

Dažai ir lakai

Tam tikromis sąlygomis aliejiniai dažai, purškiamieji dažai ir kai kurie lakai gali perkaisti ir užsiliepsnoti.

Kvepalai

Alkoholis, kuris yra degioji medžiaga, taip pat dažnai naudojamas kaip sudedamoji dalis beveik visuose kvepaluose ir odekolonuose.


Kas yra pavojingų krovinių klasifikacija?

Yra devynios pavojingų krovinių klasės, taip pat – keli poklasiai. Nuo to, kuriai klasei priskiriama jūsų siunta, priklausys, kaip ją reikia pakuoti, ženklinti ir transportuoti.

Ką turėtumėte žinoti

Tai jūsų atsakomybė

Siuntėjas atsako už tai, kad pavojingos prekės būtų tinkamai deklaruotos, supakuotos ir paženklintos bei kad būtų pateikti tinkami dokumentai kilmės, tranzito ir paskirties šalims.

Papildomi mokesčiai

Siunčiant pavojingus krovinius reikalingos specialaus transporto ir tvarkymo paslaugos. Tai reiškia, kad prie jūsų siuntimo kainos bus priskaičiuoti papildomi mokesčiai.  

Pradėkite siųsti naudodamiesi TNT

  • Bet kokio dydžio įmonėms
  • Individualus kainoraštis siunčiantiems dažnai
  • Taupydami jūsų laiką mes paimame siuntas patys
  • Momentinis kainos pasiūlymas internetu, naudojantis „myTNT 2“