Degvielas piemaksa Eiropas valstīs

(izņemot Lielbritāniju un Īriju)

Degvielas piemaksa Eiropas valstīs tiek noteikta atbilstoši Londonas Brent jēlnaftas dienas cenai. Brent jēlnafta ir pamatmateriāls, kas tiek izmantots lidmašīnu un kravas automašīnu degvielas ražošanā. Tā ir piemērota indeksa bāze Eiropā, kur TNT ir plašs gaisa un sauszemes pārvadājumu tīkls.

NB: Šīs piemaksas tiek piemērotas rēķiniem, kas tiek izrakstīti Eiropas valstīs (izņemot Lielbritāniju un Īriju). Lielbritānijai un Īrijai ir atšķirīgs piemaksu modelis. Lai skatītu informāciju Lielbritānijas tīmekļa vietnē, lūdzu, noklikšķiniet šeit

 

Šobrīd spēkā esošie degvielas piemaksas izcenojumi:

2017.gada 01.oktobris - 2017.gada 28.oktobris - 13.75%
2017.gada 02.septembris - 2017.gada 30.septembris - 13.25%
2017.gada 30.jūlijs - 2017.gada 01.septembris - 13.25%

Indeksētā degvielas piemaksa faktūrrēķiniem, kas izsniegti visā Eiropā, balstīta uz Londonas Brent jēlnaftas fiksēto tā brīža cenu. Tā tiks koriģēta katru mēnesi un būs atkarīga no ikmēneša vidējās fiksētās cenas par vienu jēlnaftas barelu, ko publicējusi Pasaules Banka. Lejupielādēt jaunāko ikmēneša pārskatu varat šeit. Jēlnafta ir pamatprodukts lidmašīnu un kravas automašīnu degvielas ražošanā un tā ir pati piemērotākā indeksētā degvielas piemaksa, ko var attiecināt uz gaisa un sauszemes transportu.

Ievērībai: Indeksa piemērošanā būs viena mēneša nobīde. Piemēram, vidējā mēneša degvielas cena aprīlī tiek publicēta maija otrajā nedēļā un tiek izmantota, aprēķinot piemaksu jūnijā.

TNT patur tiesības mainīt indeksētās degvielas piemaksas rādītājus un tabulu bez iepriekšēja brīdinājuma. Gan piemaksas apjomu, gan piemērojamības ilgumu TNT nosaka tikai un vienīgi pēc saviem ieskatiem. Lūdzam regulāri sekot informācijai un izmaiņām mājas lapā.