Degvielas piemaksa Eiropas valstīs

(izņemot Lielbritāniju un Īriju)

 

Šobrīd spēkā esošie degvielas piemaksas izcenojumi:

2017.gada 03.decembris - 2017.gada 30.decembris - 14.50%
2017.gada 29.oktobris - 2017.gada 02.decembris - 14.00%
2017.gada 01.oktobris - 2017.gada 28.oktobris - 13.75%

 

Degvielas piemaksa Latvijā tiek noteikta atbilstoši Londonas Brent jēlnaftas dienas cenai. Tā tiks pakļauti ikmēneša korekcijām, pamatojoties uz Pasaules Bankas publicēto, noapaļoto vidējo tūlītējo cenu par jēlnaftas barelu. Lai lejupielādētu jaunāko cenu tabulu no savas tīmekļa vietnes, noklikšķiniet šeit. Brent jēlnafta ir pamatmateriāls, kas tiek izmantots lidmašīnu un kravas automašīnu degvielas ražošanā. Tā ir piemērota indeksa bāze Eiropā, kur TNT ir plašs gaisa un sauszemes pārvadājumu tīkls.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka degvielas piemaksas indeksa piemērošanā būs 1 mēneša nobīde. Piemēram, mēneša vidējā Brent Crude cenas cena aprīlī tiks publicēta maija otrajā nedēļā un tiks izmantota, lai noteiktu piemērojamo degvielas piemaksu jūnijā.

Ievērībai: Indeksa piemērošanā būs viena mēneša nobīde. Piemēram, vidējā mēneša degvielas cena aprīlī tiek publicēta maija otrajā nedēļā un tiek izmantota, aprēķinot piemaksu jūnijā. 

 

TNT degvielas piemaksa tiek koriģēta katru mēnesi saskaņā ar Brent jēlnaftas tirdzniecības cenu izmaiņām saskaņā ar šādu skalu: 

 

No 2018. gada 1. janvāra TNT degvielas piemaksas indeksa tabula, ko izmanto, lai aprēķinātu degvielas piemaksu, mainīsies. Skatīt 2018. gada 1. janvāra degvielas piemaksas izmaiņas.

 

TNT patur tiesības mainīt indeksētās degvielas piemaksas rādītājus un tabulu bez iepriekšēja brīdinājuma. Gan piemaksas apjomu, gan piemērojamības ilgumu TNT nosaka tikai un vienīgi pēc saviem ieskatiem.

 

Lūdzam regulāri sekot informācijai un izmaiņām mājas lapā.