Wysyłaj paczki do Anglii

Wiemy wszystko o wysyłaniu paczek do Anglii

Jak nadawać przesyłki do Anglii

Anglia, jako jedna z największych gospodarek konsumenckich w Europie, stanowi kluczowe miejsce wysyłkowe dla krajów UE i innych rejonów świata. Ponieważ jest krajem zróżnicowanym, o dużym zapotrzebowaniu na towary pochodzące z innych krajów, eksport do niego może zasadniczo rozszerzyć zasięg Państwa firmy. Wiele firm już korzysta z naszej wiedzy, by wysyłać przesyłki do Anglii i pozostałej części Wielkiej Brytanii. TNT, jako jedna z wiodących firm prowadzących ekspresowe dostawy, stanowi najlepszy wybór, jeśli chodzi o eksport do Europy.

 

ZALETY TNT

  • Globalny zasięg do ponad 200 krajów
  • Największa w Europie sieć dróg
  • Usługi w określonym dniu i godzinie
  • Przejrzyste wyszczególnienie kosztów

Dzięki najbardziej rozległej sieci drogowej w Europie TNT jest właściwym wyborem dla spedytorów chcących wysyłać przesyłki do krajów UE.

 

Prócz doręczeń Express i Economy Express prowadzimy także usługi niestandardowe dla przesyłek o szczególnych wymaganiach. Możemy pomóc wysłać paczkę, paletę lub coś znacznie większego.

 

Masz do nadania przesyłki do Anglii?

W granicach UE
Wysyłanie towarów w granicach Unii Europejskiej jest znacznie prostsze niż do lub z innych krajów, należy jednak pamiętać, że na towary zastrzeżone zwykle wymagana jest licencja importowa. Listę towarów, na które trzeba taką licencję posiadać, można znaleźć na stronie internetowej rządu Wielkiej Brytanii.

 

Spoza Unii Europejskiej
Prócz ewentualnej konieczności posiadania licencji importowej towary z kraju nie należącego do Unii Europejskiej muszą zostać zadeklarowane w HMRC za pomocą Jednolitego Dokumentu Administracyjnego, poprzez CHIEF. Więcej informacji na temat CHIEF można znaleźć na stronie internetowej rządu Wielkiej Brytanii.

Przygotowanie opakowań i palet

Dbałość o właściwe zapakowanie towarów pomaga ograniczyć ryzyko opóźnienia przesyłki oraz jej uszkodzenia podczas transportu.


Pudła
Aby towar został doręczony w należytym stanie, należy używać dobrej jakości pudła, wytrzymałego i odpowiedniej wielkości. Pudła powinny być zaklejone taśmą, tworzącą literę H na górze i na dole, a także odpowiednio oznakowane.


Palety
Zadbanie o to, by paleta była odpowiednio opakowana i miała kształt pozwalający na odpowiednie jej sztaplowanie, jest bardzo ważne, gdyż pozwala uniknąć dodatkowych kosztów i obciążeń. Palety powinny być ułożone w kolumnach, mieć płaską górną powierzchnię – oraz jeśli to możliwe – być owinięte i oklejone.

Redukuj opóźnienia i straty

Dowiedz się, jak prawidłowo zapakować swoją przesyłkę

Uzyskaj porady