Wysyłka ponadwymiarowych i ciężkich przedmiotów

Bez względu na to, czy chcesz przesłać pudło pełne książek, paletę cegieł czy całą flotę pojazdów, możesz na nas liczyć.

Jakie przesyłki są klasyfikowane jako ciężkie?

Zgodnie z prawem każda paczka, która waży ponad 30 kg, jest uznawana za ciężką przesyłkę. Jednak nie zawsze to znaczy, że konieczne będzie umieszczenie jej na palecie. Przesyłki o masie poniżej 70 kg zazwyczaj mogą być transportowane bez palety, chociaż te wytyczne mogą różnić się w zależności od regionu.

> > >

Jakie przesyłki są klasyfikowane jako ponadwymiarowe?

Pomimo braku oficjalnej klasyfikacji przesyłek ponadwymiarowych, w tej kategorii umieszczane są zazwyczaj wszystkie przesyłki, które muszą być transportowane na palecie.

 

W zależności od wybranej usługi za przesyłki zawierające towary ponadwymiarowe może zostać naliczona dodatkowa opłata. W przypadku usług ekonomicznych lub krajowych dotyczy to przesyłek o wymiarach większych niż 2,4 × 1,2 × 1,8 m, a w przypadku usług Express 1,2 × 1,2 × 1,5 m.

50 0 k >

Jakie przesyłki są klasyfikowane jako wielkogabarytowe?

Każdy pojedynczy przedmiot cięższy niż 500 kg lub zbyt duży, by umieścić go na palecie, wymagać będzie unikatowego rozwiązania wypracowanego przez nasz zespół specjalistów. Przedmiotami takimi mogą być towary wymagające windy załadowczej, sprzęt przemysłowy.

Dostarczanie ponadwymiarowych i ciężkich przesyłek na czas

Economy Express

* Najlepsza cena

Usługa Economy Express jest skierowana do klientów, którzy szukają kompromisu pomiędzy ceną a szybkością dostawy. Wybór tej usługi gwarantuje, że cena za dostarczenie towarów ciężkich i ponadwymiarowych zmieści się w budżecie.

do 7000 kg

Express

* Szybkość

Gdy kluczowa jest szybkość dostawy, najlepszym wyborem będzie opcja Express. Gwarantuje ona, że towary ciężkie i ponadwymiarowe dotrą na miejsce tak szybko, jak to tylko możliwe, nawet przed 9:00, 10:00 albo 12:00 następnego dnia.

do 500 kg

Usługi Specjalne

* Przesyłki niestandardowe

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na transport morski, lotniczy czy drogowy – jak pilna jest przesyłka, a może wymaga dedykowanego samochodu – możesz polegać na naszym zespole ekspertów, który dobierze optymalne rozwiązanie dla Twojej przesyłki.

Dostarczymy wszystko

Pakowanie ciężkich lub ponadwymiarowych przesyłek

Ciężkie pudła

Pudła, które ważą mniej niż 70 kg, akceptujemy także wtedy, gdy nie są umieszczone na palecie. Należy jednak pamiętać, że wszystkie osoby zajmujące się dostawą muszą zostać poinformowane o wadze przesyłki. Oznaczenie pudeł ważących ponad 30 kg etykietą „HEAVY” („CIĘŻKIE”) pomoże zagwarantować bezpieczeństwo osobom, które będą się nimi zajmować.

Palety

Właściwie przygotowana paleta nie tylko zapewnia stabilność i ochronę, ale także pomaga uniknąć dodatkowych kosztów. Ponieważ nasze opłaty są naliczane od ciężaru i objętości, wszystko, co zajmuje dodatkowe miejsce lub sprawia, że ułożenie jednej palety na drugiej jest niemożliwe, może spowodować naliczenie dodatkowych opłat.

Przesyłki wielkogabarytowe

W przypadku przesyłek o niestandardowych wymiarach lub masie większej niż 500 kg możesz potrzebować dodatkowych informacji dotyczących pakowania i przygotowania do wysłania. Prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta, aby uzyskać pomoc w realizacji tego etapu.

Zlecanie wysyłki

Bez względu na to, czy chcesz przesłać pudło pełne książek, paletę cegieł czy całą flotę pojazdów, możesz na nas liczyć.

 

 

 

Śledź swoją przesyłkę

Twoja ciężka lub ponadgabarytowa przesyłka jest już w drodze? Wspaniale! Dotrze do odbiorcy szybciej, niż się spodziewasz.

W międzyczasie możesz śledzić realizację dostawy, wpisując numer listu przewozowego w Śledź przesyłkę. Miej na oku swoje towary niezależnie od tego, czy znajdują się w okolicy, czy na drugim końcu świata.