Czym są baterie litowe?

To małe nośniki energii, dzięki którym można korzystać z urządzeń przenośnych. Akumulatory litowo-jonowe używane są do zasilania laptopówi telefonów komórkowych. Jednorazowe baterie metalowo-litowe stosowane są w zegarkach i pilotach samochodowych.

Dlaczego są to towary niebezpieczne?

Jednym słowem? Zagrożenie pożarem.

Coraz bardziej wydajne baterie litowe zaprojektowane są pod kątem zasilania urządzeń przez całe godziny lub nawet dni. Aby było to możliwe, konieczne jest zgromadzenie w nich dużej ilości energii elektrycznej. W przypadku nieprawidłowego zapakowania lub uszkodzenia podczas transportu w bateriach litowych może wystapić zwarcie powodujące przegrzanie i zapłon.

 

Z uwagi na brak regorystycznych testów szczególnie narażone są baterie o niskiej jakości i podróbki.

Gdzie można je znaleźć?

Oto 10 najpopularniejszych produktów zawierających baterie litowe:

1. Laptopy i tablety

2. iPhony i iPady

3. Telefony komórkowe

4. Urządzenia pomiarowe

5. Urządzenia medyczne

6. Deski elektryczne

7. Rowery elektryczne

8. Elektronarzędzia

9. Automatyczne defibrylatory
zewnętrzne

10. Drony

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji?

Pobierz nasz przewodnik dotyczący wysyłki baterii litowych (w formacie pdf.). Możesz też skontaktować się z nami.

Kto jest za to wszystko odpowiedzialny?

Za prawidłowe zgłoszenie, zapakowanie i oznaczenie towarów niebezpiecznych oraz załączenie odpowiedniej dokumentacji wymaganej w kraju pochodzenia, tranzytu i przeznaczenia odpowiedzialny jest spedytor.

 

Staramy się sprawić, by przestrzeganie tych zasad było jak najłatwiejsze. Dzięki pracy zespołowej błyskawicznie prześlemy Twoje towary niebezpieczne.

Masz pytania?

W razie wątpliwości dotyczących klasyfikacji przesyłki jako niebezpiecznej skontaktuj się z naszymi ekspertami, klikając poniższy przycisk. Służą oni pomocą w zakresie towarów niebezpiecznych i mogą omówić z Tobą proces wysyłki.