Pripravujeme zákazníkov na Brexit

Vyplňte si kontrolný zoznam pre Brexit

Keďže sa rokovania o Brexite stále neskončili, mnohé firmy môžu pociťovať v súvislosti s dianím v budúcnosti neistotu. Preto potrebujete služby, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Naša špecializovaná pracovná skupina pre Brexit vyhodnocuje možné dopady a pripravuje plány, aby sme zaistili, že dokážeme podporiť vaše podnikanie bez ohľadu na možné zmeny.
 

Aby sme vám s prípravami ešte viac pomohli, zostavili sme tento užitočný súbor nástrojov. Počas celého procesu Brexitu ho pravidelne aktualizujeme a nájdete v ňom všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste vašu firmu pripravili na všetko, čo budúcnosť prinesie.

Novinky o Brexite

Spojené kráľovstvo dostalo šesťmesačné predĺženie k plánovanému dátumu Brexitu.

Spojené kráľovstvo teraz plánuje vystúpiť z EÚ 31. októbra alebo aj skôr, ak sa dovtedy podarí uzavrieť dohodu.

Váš Brexit pomocník

Posielanie v prípade Brexitu bez dohody
v 2 minútach

Pozrite si našu animáciu o dôležitých zmenách pre posielanie medzi Spojeným kráľovstvom a EÚ v prípade Brexitu bez dohody.

Kontrolný zoznam FedEx a TNT
pre Brexit
Ste pripravení na Brexit? Pozrite si, čo všetko je potrebné vo vašej firme urobiť.
 

Všetko, čo potrebujete vedieť o Brexite bez dohody 

Snažíte sa zistiť, ako by prípadný Brexit bez dohody ovplyvnil dovoz a vývoz tovaru? Vaša firma by mala rátať s týmito zmenami.

Sprievodca Brexit pojmami 
Základné pojmy od A po Z pre firmy, ktoré vyvážajú a dovážajú tovar, na úspešné zvládnutie Brexitu.

Často kladené otázky o Brexite

Odpovede na tie najčastejšie otázky
o tom, ako môže Brexit ovplyvniť
vaše podnikanie.

Zdroje v súvislosti s Brexitom

Prečítajte si Dokumentáciu s plánmi na Brexit bez dohody Spojeného kráľovstva

Prečítajte si Oznámenia o pripravenosti Európskej únie

Pozrite si ako vyplniť komerčnú faktúru.  
Pre FedEx tu alebo pre TNT tu.

Prečo sa spoľahnúť na FedEx a TNT

V časoch veľkých zmien potrebujete partnera, ktorý dokáže splniť svoje sľuby. Akvizícia TNT spoločnosťou FedEx spojila 117-ročné skúsenosti v oblasti celosvetového doručovania. Naše znalosti medzinárodného obchodu a tisícky colných špecialistov vám zaručujú, že sme dokonale pripravení vykročiť do budúcnosti.

Posielajte viac na nové trhy

Pomáhame zabezpečiť, aby sa váš tovar dostal v správny čas na to správne miesto. Naše kombinované pokrytie a prepojenie znamená, že sa môžete spoľahnúť na najväčšiu svetovú leteckú sieť a bezkonkurenčnú európsku cestnú sieť, ktorá dodá vašej spoločnosti potrebnú istotu, aby ste už dnes mohli preskúmať možnosti zajtrajška.


RÝCHLA CESTA CEZ HRANICE

Vaše colné vyhlásenia sú jednoduchšie, keď posielate s FedEx a TNT.  Je to preto, že obe spoločnosti majú status schváleného hospodárskeho subjektu (AEO), čo je medzinárodne uznávaný znak kvality, ktorý povoľuje rýchly prechod zásielok cez colnicu.


VAŠE PODNIKANIE JE NA PRVOM MIESTE

Pozorne sledujeme vývoj Brexitu a môžete si byť istí, že vám pomôžeme zaviesť všetky nové postupy a predpisy bez akýchkoľvek problémov. Hoci ešte nikto nevie s istotou povedať, čo so sebou Brexit prinesie, môžete byť pokojní s vedomím, že spravíme všetko, čo je v našich silách, aby sme splnili vaše prepravné potreby.

Kontaktujte nás

Budeme radi, keď sa nám ozvete bez ohľadu na veľkosť vašej firmy a odvetvie, v ktorom pôsobíte, najmä, ak máte obavy alebo otázky, ktoré sa nás chcete opýtať.