Medzinárodná preprava

Preprava do zahraničia nemusí byť náročná. Začnite s medzinárodnou prepravou v 5 jednoduchých krokoch.

Skontrolujte si colné predpisy

Neznalosť príslušných colných predpisov môže spôsobiť meškanie vašich zásielok a zbytočné náklady. Je preto dôležité vedieť, aké dane musia byť zaplatené a mať správne a kompletne vyplnenú obchodnú faktúru.

Poplatky a tarify

Tovar odosielaný do zahraničia často podlieha colným poplatkom. Keďže sa tieto poplatky líšia v závislosti od miesta určenia a hodnoty zásielky, je dôležité, aby ste vopred vedeli, čo vy alebo príjemca budete platiť.

Zistite, čo nemôžete posielať

Mnohé krajiny prísne kontrolujú, čo môže prísť alebo odísť z krajiny, a tovar je vystavený riziku zadržania alebo zničenia z dôvodu nedodržania predpisov. Nezabudnite si zistiť, tovary na ktoré sa vzťahuje zákaz a obmedzenie pri posielaní do vašej destinácie.

Správne balenie

Správne balenie tovaru znižuje riziko jeho meškania a poškodenia počas prepravy. Stojí za to venovať viac času baleniu a označeniu vašej zásielky, ako aj zaisteniu, že je v súlade s predpismi danej krajiny.

Pošlite to

Už ste skoro tam!
Vyberte si službu TNT , ktorá vám vyhovuje, a dohodnite si čas vyzdvihnutia. Vašu zásielku môžete sledovať v časti Sledovať zásielku.

Napredujte celosvetovo

Ázia

Posielanie do Ázie môže byť dôležitým krokom pre podniky po celom svete. S populáciou 2,7 miliardy ľudí len v samotnej Indii a Číne, z ktorých mnohí sú súčasťou rýchlo rastúcej triedy, niet divu, že sa východ stal cieľom pre export. Podniky už rozpoznali explodujúci dopyt po luxusnom tovare, špeciálnom vybavení a surovinách – trend, ktorý sa tak skoro nezmení. 

Keďže ide o rozmanitý kontinent s obrovským dopytom po tovare z iných krajín, posielanie v rámci Európy môže exponenciálne rozšíriť dosah vášho podnikania. Okrem toho, moderná dopravná infraštruktúra a spoločné dovozné predpisy EÚ uľahčujú posielanie v rámci tohto trhu. Berúc do úvahy, že päť členských krajín EÚ patrí do desiatky najväčších spotrebiteľských ekonomík, je Európa stávkou na istotu.

Amerika

S obrovskou spotrebiteľskou ekonomikou na severe a jednou z najrýchlejšie rastúcich svetových ekonomík v Latinskej Amerike môže byť Amerika rozmanitým a lukratívnym trhom pre podniky, ktoré chcú zvýšiť svoj export. Rast dopytu po luxusnom tovare najmä v Mexiku a Brazílii urobil z amerického trhu veľmi atraktívne miesto pre exportérov.

Často kladené otázky z oblasti medzinárodnej prepravy