Označovanie zásielok

Ako vytlačiť a umiestniť štítky

Jasné označenie zásielky je jasnou výhodou. Umožňuje nám dostať vašu zásielku tam, kam smeruje, a zaistiť jej počas celej cesty adekvátne zaobchádzanie. Venujte preto chvíľku pozornosti správnemu označeniu vašej zásielky prepravnými štítkami a nálepkami na špeciálne zaobchádzanie, ktoré sú pri preprave veľmi dôležité.

Sprievodca správnym označovaním

1. Odstráňte staré štítky

Priveľa štítkov spôsobuje zmätok. Nikdy preto neprelepujte starý štítok novým.

2. Vytlačte nové štítky

Ak je to možné, použite na vytlačenie prepravných štítkov samolepiaci papier. Ak ho nemáte k dispozícii, použite bežný papier a vložte ho do priehľadného obalu na dokumentáciu (tzv. pouch). Zásobu týchto obalov vám na požiadanie poskytne náš kuriér pri vyzdvihovaní zásielky.

3. Vložte dovnútra kópiu štítku

Je dobré vložiť kópiu prepravnej dokumentácie (alebo aspoň adresu príjemcu) aj dovnútra zásielky ešte predtým, ako ju zalepíte – pre prípad, že by sa čokoľvek stalo s vonkajším štítkom.

4. Pevne pripevnite

Prepravné štítky (alebo obaly s dokumentáciou) upevnite na vrch krabice alebo na bočnú stenu palety. Uistite sa, že čiarový kód je umiestnený naplocho a je plne čitateľný (nie je prehnutý cez rohy krabice). Štítky aplikujte až po kompletnom zabalení a prelepení zásielky, aby ich nič neprekrývalo. Ak je to potrebné, na tkaniny alebo drevené povrchy použite prídavnú lepiacu pásku alebo spinky.

 

 

5. Štítky neprekrývajte

Prepravné štítky neprelepujte ani neprekrývajte, dokonca ani priehľadnou plastovou fóliou. Naše skenery by totiž mohli mať problém prečítať čiarový kód.

 

 

Viac informácií o balení