TNT otvára nové letecké spojenie s Maltou

Bratislava, 1. jún 2015

Expresná doručovateľská spoločnosť TNT dnes otvorila novú leteckú linku medzi svojím hlavným leteckým prekladiskom v Liège a Maltou. Chce tak podporiť obchod a investície smerujúce do tejto dynamicky sa rozvíjajúcej krajiny.

slovenských zákazníkov to znamená kratšie tranzitné časy pre Economy služby a možnosť posielať väčšie a ťažšie zásielky.

 

Na Maltu bude 5-krát týždenne lietať Boeing 737-400 s medzipristátím v Marseille. Prílety na medzinárodné letisko na Malte sú plánované v ranných a odlety vo večerných hodinách. Zásielky vyzdvihnuté na Malte aj neskôr popoludní môžu byť vďaka tomu doručené už nasledujúci deň do celej Európy.

 

Na Malte je sústredených viacero priemyselných odvetví vrátane elektronickej, zdravotníckej a farmaceutickej výroby. Podľa Medzinárodného menového fondu sa rast HDP Malty v posledných rokoch zaradil medzi najvyššie v eurozóne, čomu napomohla pomerne široká škála vývozných artiklov, nedávne oživenie domáceho dopytu a stabilný bankový sektor. Očakáva sa, že rast zostane v roku 2015 na silnej úrovni 3,1 %.

 

TNT pokračuje v neustálom vylepšovaní svojich doručovateľských služieb, čo je hlavnou prioritou jej stratégie Outlook, a to prostredníctvom posilňovania svojich leteckých aj cestných sietí. Nová linka na Maltu nadväzuje na nedávne spustenie pravidelných letov do Benátok a Tel Avivu a nové cestné spojenia s Tureckom a Balkánom.