Balení nepravidelných předmětů

Jak zajistit bezpečnou přepravu

Velké, těžké nebo nepravidelné předměty vyžadují při balení a manipulaci zvýšenou pozornost. Často je při přepravě nelze stohovat ani umístit na dopravníkové pásy. Proto je možné, že budete muset zaplatit příplatek. Pokud vaše zásilka vyžaduje speciální manipulaci, kontaktujte nás a my vám pomůžeme.

Jak balit nepravidelné předměty

Trubky, válce, roury

Těžké válce by měly být připoutány páskou k paletě. Zajistěte, aby předměty nepřečnívaly a paleta byla stohovatelná. Lehčí trubkovité předměty lze zabalit do trojúhelníkového přepravního obalu.

Předměty bez obalu

Nezabalené předměty musí být vloženy do krabice nebo připevněny k paletě pomocí stahovací pásky. K zabezpečení nechráněných ostrých hran použijte dostatečné množství polstrování. 

Ostré či vyčnívající předměty

Ostré předměty musí být před uložením do krabice obaleny ochranným polstrováním. Ze zabalené krabice nenechte nikdy nic vyčnívat, jinak může při stohování dojít k poškození. V případě nutnosti použijte větší krabici nebo zvažte použití palety.

Těžké a nadměrně velké předměty

Maximální hmotnost a rozměry se liší v závislosti na zvolené službě. U zásilek větších než 2,4 x 1,2 x 1,5 m (D x Š x V) nebo těžších než 500 kg kontaktujte zákaznický servis.

240cm > 120cm > 150cm > 500 kg >

Označování zásilek

Najděte si rovnou plochu na zásilce pro nalepení adresního štítku a v případě potřeby také všech štítků značících speciální manipulaci. U materiálů jako dřevo, guma nebo látka použijte k upevnění štítků další lepicí pásku, svorky nebo lepidlo. 

 

Profi tip: Vložte do krabice kopii štítku. 

Bezpečně a spolehlivě

Na co si dát při balení pozor

Při přípravě zásilek je důležité dodržovat zásady správného balení.

Více o správném balení