Balení nepravidelných předmětů

Jak zajistit bezpečnou přepravu

Velké, těžké nebo nepravidelné předměty vyžadují při balení a manipulaci zvýšenou pozornost. Často je při přepravě nelze stohovat ani umístit na dopravníkové pásy. Z tohoto důvodu se na ně může vztahovat dodatečný příplatek.Pokud vaše zásilka vyžaduje speciální manipulaci, kontaktujte nás prosím.

Jak balit nepravidelné předměty

Trubky, válce, roury

Těžké válce by se měli připevnit k paletě, tak aby z ní nepřečnívaly a zároveň aby bylo možné paletu stohovat. Lehčí předměty ve tvaru trubice lze zabalit do trojúhelníkového přepravního obalu.

Předměty bez obalu

Velké nezabalené předměty musí být připevněny k paletě pomocí stahovací pásky. Poté kolem nich můžete vytvořit ochranný dřevěný rám nebo je zakrýt krabicí obrácenou dnem vzhůru. K zabezpečení nechráněných ostrých hran použijte dostatečné množství polstrování.

Ostré či vyčnívající předměty

Ostré předměty musí být před uložením do krabice obaleny ochranným polstrováním. Nikdy nenechávejte ze zabalené krabice nic vyčnívat, neboť tak hrozí riziko poškození při stohování. V případě potřeby použijte větší krabici nebo použijte paletu.

Těžké a nadměrně velké předměty

Maximální hmotnost a rozměry zásilek se liší v závislosti na zvolené službě. Pokud vaše zásilka přesahuje 2,4 m x 1,2 m x 1,5 m (d x š x v) nebo 500 kg kontaktujte prosím naše oddělení speciálních služeb.

240cm > 120cm > 150cm > 500 kg >

Označení

Najděte si rovnou plochu na zásilce pro nalepení adresního štítku a v případě potřeby také všech nálepek značících speciální manipulaci. U materiálů jako je dřevo, guma nebo textilie, použijte k uchycení štítků další pásky, sponky nebo lepidlo.

Bezpečně a spolehlivě

Na co si dát při balení pozor

Při přípravě zásilek je důležité dodržovat zásady správného balení. Jen tak bude vaše zboží běhěm přepravy dostatečně chráněno.

Více o správném balení