Příprava palet

Jak zajistit pevnost a stabilitu

Abychom mohli palety přepravit co nejrychleji, je důležité aby byly pevné a stabilní. Při správném postupu se můžete vyhnout dodatečným nákladům. Naše ceny přepravy jsou založeny na kombinaci hmotnosti a objemu. Cokoli, co zabírá místo navíc nebo znemožňuje stohovatelnost palety, může znamenat naúčtování příplatků.

Jak připravit paletu

1. Stohujte do sloupců

Sloupce zajistí maximální pevnost při stohování. Pokud je obsah pevný, můžete použít metodu „stavění z cihel” pro větší stabilitu.

2. Nenechte nic přečnívat

Zboží musí být srovnané na paletu tak, aby nepřesahovalo její hranu – přečnívající palety nepřijímáme.

3. Rovný povrch

Horní povrch palety musí být rovný, pevný. Paleta je tak připravena na stohování. U palet, které nelze stohovat, bude účtován příplatek.

4. Použijte pásku nebo fólii

Použijte stahovací pásku nebo fólii, aby se veškeré zboží udrželo na paletě. Upevnění musí vést i přes paletu, aby s ní zboží vytvořilo nedělitelný celek.

5. Zřetelně zásilku označte

Palety se při přepravě stohují, takže přepravní štítky musí být umístěny na straně, nikoli na horní části. Nestohovatelné palety musí být označeny štítky nebo kužely. 

 

Profi tip: U stohovatelných palet vložte kopii štítku do jedné z krabic umístěných na paletě. U nestohovatelných palet obsahujících nepravidelné předměty umístěte štítek na zboží – pokud bude zboží zabaleno, umístěte štítek na předmět před zabalením.

Dokonalá paleta

Na co si dát při balení pozor

Při přípravě zásilek je důležité dodržovat zásady správného balení.