KÜPSISTE KASUTAMISE PÕHIMÕTTED


Need on FedExi ning selle tegevusrühmade, tütarettevõtete ja osakondade, sealhulgas iga TNT ettevõtte (edaspidi „FedEx“) küpsiste kasutamise põhimõtted (edaspidi „põhimõtted“). Oleme loonud need põhimõtted, et selgitada, millised on küpsised, kuidas me neid kasutame ja kuidas neid hallata. Küpsiste kasutamisel kogume sageli isikuandmeid. Lisateavet küpsiste abil kogutud isikuandmete ja isikuandmete kasutamise kohta leiate meie privaatsusteatest siin. Meie privaatsusteates selgitame sedagi, kuidas ja miks me teie isikuandmeid kogume ja kasutame ning milliseid õigusi saate oma isikuandmete töötlemisel kasutada.

Viimane uuendus: veebruar 2019

Kui neid põhimõtetes mainitakse sõnu „FedEx“, „meie“ või „meid“, viitab FedEx sellega ettevõttele Fedex, kes vastutab küpsiste kasutamise eest meie veebilehtedel, näiteks www.fedex.com ja www.tnt.com, sealhulgas kõigil (ala-)lehekülgedel ja mobiilirakenduses (edaspidi „veebilehed“). Kuna kõik TNT ettevõtted on nüüd FedExi omanduses, kuulub mis tahes TNT domeeni, näiteks www.tnt.com, kaudu kogutud teave käesoleva küpsiseteabe kohaldamisalasse.

Küpsiste kasutamise nõusoleku seadete muutmine

Saad vaadata või muuta oma praeguseid küpsiste seadeid, klõpsates allpool valikut „Ava küpsiste seaded”.

 

Kontaktteave

FedEx Express International B.V.

Attn: õigusosakond

Taurusavenue 111

2132 LS Hoofddorp

Madalmaad 

E: dataprotection@tnt.com

FedEx Corporation

Attn: õigusosakond – vastavus

1000 Ridgeway Loop Road, Ste 600

Memphis, TN 38120

Ameerika Ühendriigid

E: dataprivacy@fedex.com

1. Kas need põhimõtted kehtivad teie kohta?

FedEx kasutab meie veebilehtedel küpsiseid ja sarnaseid tehnoloogiaid, näiteks pikslite, veebimajakate, selgete GIF-ide, JavaScripti ja kohaliku salvestuse jälgimist. Neis põhimõtetes viitame küpsistele ja küpsise-sarnastele tehnoloogiatele. Need põhimõtted kehtivad iga meie veebilehe külastuse kohta.

2. Mis on küpsised ja kes need minu seadmesse paneb?


Küpsised on väikesed failid, mis sisaldavad tähemärgijada, mis saadetakse teie seadmesse, kui külastate ühte või mitut meie veebilehte. Kui külastate veebilehte või veebilehti uuesti, lubab küpsis veebilehel teie brauseri ära tunda ja lugeda selles küpsises talletatud teatavat teavet. Küpsiseid kasutatakse laialdaselt paljudel veebilehtedel erinevatel eesmärkidel.

 

Küpsiseid võib teie seadmesse paigutada FedEx kui veebilehe operaator. Neid küpsiseid nimetatakse „esimese poole“ küpsisteks. Mõnesid küpsiseid võivad teie seadmesse paigutada muud pooled kui FedEx, näiteks meie reklaamijad, või pooled, kes paigutavad küpsiseid, et võimaldada vestlusteenuseid või analüüsida meie veebilehtede kasutamist. Neid küpsiseid nimetatakse „kolmanda poole“ küpsisteks.

 

Pange tähele, et kolmandate isikute poolt väljaspool meie veebilehti kogutud andmeid, sealhulgas isikuandmeid, ei reguleerita mitte selle küpsisteabega, vaid nende kolmandate isikute privaatsus- ja küpsisteavetega.

3. Miks FedEx küpsiseid kasutab?


Me kasutame küpsiseid mitmesugustel eesmärkidel, sealhulgas:

 

 • et aidata meil ja kolmandatel pooltel saada teavet teie külastuste kohta meie veebilehtedel;
 • oma saadetiste hõlbustamiseks; 
 • teie huvidele võimalikult täpselt vastava meie ja kolmandate osapoolte reklaamide, teabevahetuse ja sisu edastamiseks meie veebilehtedel ja kolmandate osapoolte veebilehtedel;
 • eesmärgiga mäletada teie keelt ja muid eelistusi;
 • eesmärgiga aidata teil saada otsitavat teavet;
 • eesmärgiga pakkuda kindlaid ja turvalisi internetitehingute teenuseid;
 • eesmärgiga mõõta, kui palju inimesi kasutab meie veebilehti ja kuidas nad neid kasutavad, et meie veebilehed toimiksid tõhusalt, et parandada meie veebilehti ja mõista paremini meie publikut; neil eesmärkidel saame analüüsida ka teie külastusmustreid, sealhulgas hiiremustreid;
 • eesmärgiga analüüsida ja lahendada meie veebilehtedega seotud tehnilisi või organisatsioonilisi küsimusi (tõrkeotsing);
 • eesmärgiga lubada teil jagada oma veebilehtede sisu oma sotsiaalmeedia kontode kaudu näiteks Facebookis, LinkedInis või Instagramis.

4. Milliseid küpsisekategooriaid FedEx kasutab?


Me kasutame funktsionaalseid, analüütilisi ja jälgimisküpsiseid.

 

 • Funktsionaalsed küpsised: me kasutame funktsionaalseid küpsiseid, et teostada või hõlbustada side edastamist interneti kaudu. Lisaks kasutame neid küpsiseid, kui need on hädavajalikud, et pakkuda teile teenuseid, näiteks kasutada ostukorvi või sisse logida meie veebilehtede turvaaladele. Nende küpsiste keelamine võib mõjutada meie veebilehtede toimivust või muuta mõned funktsioonid ja teenused kättesaamatuks.

 

 • Analüütilised küpsised: me kasutame analüütilisi küpsiseid, et õppida ja mõista, kuidas meie külastajad meie veebilehtedega suhtlevad. Need küpsised võimaldavad parandada ja optimeerida meie veebilehti, näiteks tagades, et meie külastajad leiavad kergesti otsitava teabe. Et analüüsida, kuidas meie veebilehti kasutatakse, loendame külastajate arvu, külastuste arvu, kasutatavate lehekülgede arvu või asukohta, kust te meie veebilehti külastate. Kasutame teie asukohta ainult siis, kui lubate meil seda teha. Analüütilised küpsised aitavad meil mõõta ka meie reklaamikampaaniate toimivust. See võimaldab meil kampaaniaid täiustada ja optimeerida meie veebilehtede sisu reklaamiga tegelejate tarbeks.

 

 • Jälgimisküpsised: me kasutame jälgimisküpsiseid, et koguda meie külastajate sirvimisajalugu. Neid küpsiseid kasutatakse näiteks siis, kui paneme reklaame teistele veebilehtedele ja muudesse rakendustesse. Me võime ka kasutada neid küpsiseid selleks, et jälgida, milliseid reklaame olete juba näinud, nii et te ei näeks alati samu bännereid ega jagaks meie veebilehtede sisu oma sotsiaalmeedia, nagu Facebook, LinkedIn või Instagram, kaudu.

5. Kuidas ma saan küpsiseid keelata või kustutada?


Kui te ei soovi enam oma seadmes küpsiseid talletada, võite oma nõusoleku igal ajal oma brauseri seadeid kohandades tagasi võtta, nii et teie brauser keeldub kõikidest küpsistest või kolmandate isikute küpsistest. Samuti saate kustutada küpsised, mis on teie seadmesse juba paigutatud.

 

Kui küpsised on keelatud, jätkavad meie veebilehed tööd. Kuid mõned meie veebilehtede osad, nagu näiteks tarnetööriist või pakkide jälgimise ja jälitamise tööriist, ei pruugi küpsiste keelamisel töötada. Lisaks ei tähenda küpsiste keelamine, et te ei näe enam reklaame. See tähendab ainult seda, et reklaame ei kohandata enam teie huvidele või et neid korratakse sagedamini. Kui soovite teatud osapoolte küpsised keelata, saate seda teha aadressil www.youronlinechoices.com.

 

Teie küpsiste seadete haldamise või küpsiste kustutamise viis võib brauseriti erineda. Palun kasutage oma brauseri abifunktsiooni.

 

Kui teil on vaja rohkem teavet oma õiguste kohta, mis on seotud teie isikuandmete töötlemisega küpsiste alusel, siis soovitame tutvuda meie privaatsusteatega. Lingi leiate nende põhimõtete 1. jaotisest.

6. Kust leida nimekirja FedExi kasutatavatest küpsistest?

Võite klõpsata siin, et näha meie kasutatavate küpsiste loetelu. Küpsiste või kogutud isikuandmete kasutamise kohta vaadake kolmandate isikute privaatsusteateid ja küpsiste kasutamise põhimõtteid.

7. Mida teha, kui teil tekib muid küsimusi või kaebusi?

Küpsiste kasutamisega seotud küsimusi või kaebusi saab suunata FedExile, kasutades kontaktandmeid, mis on esitatud nende põhimõtete alguses.

8. Kas antud põhimõtetele lisandub uuendusi?


FedEx võib aeg-ajalt neid põhimõtteid uuendada. Kui muudatus avaldab märgatavat mõju, püüab FedEx teid sellistest muudatustest viivitamata ja tulemuslikult teavitada. FedEx avaldab alati oma veebilehel ajakohased küpsiste kasutamise põhimõtted, kuhu on märgitud viimased muudatused.

 

© 2019 FedEx