Co jsou lithiové baterie?

Jsou to ty malé věci plné energie, které udržují náš svět ve spojení. Dobíjecí lithium-iontové akumulátory udržují naše laptopy a mobilní telefony v provozu. Nedobíjecí baterie s obsahem kovového lithia dodávají energii hodinkám a dálkovým ovladačům zámků aut.

Proč patří mezi nebezpečné zboží?

Jedním slovem? Oheň.

Lithiové baterie jsou stále výkonnější a jsou koncipovány tak, aby zařízení fungovala hodiny nebo celé dny na jedno nabití. Aby se toho docílilo, obsahují velké množství elektrické energie. Pokud jsou nesprávně zabaleny nebo se při přepravě poškodí, může u lithiových baterií dojít ke zkratu, který způsobí přehřátí a vznícení.

 

Nejrizikovější jsou nekvalitní a padělané baterie, které neprošly požadovaným přísným testováním.

Kde je najdeme?

Mezi 10 nejčastějších zásilek, které obsahují lithiové baterie, patří:

1. Notebooky a tablety

2. iPhony and iPady

3. Mobilní telefony

4. Měřící zařízení

5. Lékařská zařízení

6. Hoverboardy (kolonožky)

7. Elektrokola

8. Elektrické nářadí

9. Automatické externí
defibrillátory

10. Drony

Kde najdu další podrobnosti?

Stáhněte si PDF se všeobecnými pokyny k zasílání lithiových baterií. Nebo nás můžete kontaktovat.

Kdo za to všechno zodpovídá?

Odpovědnost za to, že je nebezpečné zboží řádně označeno, zabaleno, opatřeno štítkem a řádnou dokumentací v souladu s nařízením země původu, tranzitu i určení, nese odesílatel.

 

Maximálně se vynasnažíme vám usnadnit splnění těchto povinností. S trochou týmové práce bude zaslání vašeho nebezpečného zboží dílem okamžiku.

Máte nějaké otázky?

Pokud si nejste zcela jisti, zda by zásilka neměla být klasifikována jako nebezpečné zboží, kontaktujte naše odborníky. Jsou připraveni odpovědět na veškeré otázky o nebezpečném zboží a seznámí vás s postupem pro jejich zasílání.