Tollivormistus

Kaupade saatmisel välismaale võivad tekkida tollis viivitused. Loe, mida on välismaale saates oodata ja kuidas piiril kuluvat aega vähendada.

Põhiteave tolli läbimise kohta

Tutvu saatmiseeskirjadega

Eeskirjades esinevad erisused tähendavad seda, et eksportimine erineb riigiti. Veendu, et oled täiesti teadlik lubade väljastamisest ja erisätetest ning piirangutega ja keelatud kaupadest riigis, kuhu kauba saadad.

Valmista dokumendid ette

On väga oluline nõutavad dokumendid eelnevalt valmis seada, kui soovid vältida piiril viivitusi. Veendu, et kaubaarve sisaldab kogu nõutud teavet, kuna tolliasutused klassifitseerivad ja käitlevad Sinu saadetist selle alusel.

Lõivud ja maksud

Rahvusvaheliste saadetiste korral tuleb tihti tasuda impordilõivusid ja -makse, kuid see ei tähenda, et need peaksid Sind takistama. Kuna need sõltuvad sihtkohast ja saadetise väärtusest, siis veendu, et Sul on täielik ülevaade sellest, kui palju Sul või saajal tuleb maksta.

Alusta rahvusvahelist saatmist

Vähenda TNT abil sekeldusi ja bürokraatiat.

Aadresside kinnitamine

Tollil on harilikult vaja saadetise päritolu ja sihtkohta kontrollida. Meie andmebaas kinnitab aadressid automaatselt, mistõttu tead juba ette, kas Su kaupadel on võimalik lõplikku sihtkohta jõuda.

Digitaalne kaubaarve

Täielik ja kõikehõlmav kaubaarve on tollist probleemideta läbi saamisel ülioluline. Protsessi on võimalik kiirendada, kui koostad digitaalse kaubaarve myTNT-s või laadid meie veebilehelt alla vormi.

Uksest ukseni saadetise jälgimine

Pärast riigist väljumist ei kao saadetis Su silme alt ära, Sul on alati võimalik näha, kus see parasjagu asub. Saadetise jälgimise funktsioon võimaldab Sul tuvastada saadetise asukoha üle kogu maailma ja teavitab Sind sellest, millal see peaks plaanipäraselt sihtkohta jõudma.

Eksport ja import