Atlikite paiešką pagal raktinį žodį ar terminą
Lotyniška frazė, kuri reiškia „proporcingai vertei“. Visi muitai ir mokesčiai skaičiuojami atsižvelgiant į siuntos vertę.
Mokestis už muitų ir kitų mokesčių, kuriuos turi sumokėti siuntėjas, išieškojimą.
Nusikalstamos veikos (piktnaudžiavimas padėtimi, klaidingas informacijos pateikimas ar kitoks asmens teisių pažeidimas) vykdymas siekiant asmeninės naudos. TNT yra žinoma apie neteisėtą svetainės tapatybės naudojimą ir el. laiškų siuntimą, siekiant suklaidinti internetu perkančius klientus. Daugiau informacijos, ką daryti, jeigu tapote (įtariate, kad tapote) apgaulės auka, sužinosite paspaudę čia.
Sąlygos, pagal kurias nustatoma, kas apmoka siuntos gabenimą ir (arba) per kiek laiko sąskaita turi būti apmokėta, pavyzdžiui, per 7 dienas.
Mokėjimo būdas, kai siuntos gavėjas moka grynaisiais pinigais kurjeriui pristatymo metu.
Tarptautinis muitinės dokumentas, suteikiantis teisę be muitų ir mokesčių laikinai į kitas šalis įvežti prekes, dažniausiai parodų eksponatus. Siuntos pagal ATA knygeles derinamos tik su TNT specialiųjų paslaugų skyriumi. Tokios knygelės negalioja naudojantis mūsų pagrindinėmis gabenimo paslaugomis.
Klientų sąsajos technologija, dar vadinama „siuntimo įrankiu“ . Tai TNT klientams skirta vientisa ir patogi elektroninė sąsaja, kurią naudodami jie gali lengvai užsakyti įvairias TNT paslaugas. TNT naudoja 3 tipų CIT programas: kompiuterines („Express Shipper“ ir „Express Manager“) ir internetines („MyTNT“ ir "Internetinių užsakymų sistema") integruotus sprendimus („ExpressConnect“). Palyginkite įvairius mūsų siuntimo įrankius ir išsirinkite sau geriausiai tinkančią programą.
Tarptautinės produktų klasifikavimo taisyklės, paremtos standartizuota pavadinimų ir skaičių sistema, kuri skirta produktams nustatyti pagal tai, iš ko jie pagaminti ir kam naudojami.
Lotyniška frazė, vartojama mažos vertės prekėms apibūdinti, kai daroma prielaida, kad mažus muitus ir mokesčius geriau ignoruoti, nei rinkti. Dėl to nustatoma apatinė vertės riba.
Papildomas prekių praradimo ar sugadinimo rizikos draudimas, kurio suma gali svyruoti nuo daugiau kaip teisės aktais nustatytos mažiausios sumos iki draudimo sutartyje nurodytos didžiausios sumos. Draudikas atlygina siuntėjui ar kitai suinteresuotajai šaliai pagal draudimo sutarties sąlygas net ir tais atvejais, kai TNT nėra atsakinga už tokį praradimą ar sugadinimą.
Elektroninė duomenų apsikeitimo sistema (angl. Electronic Data Interchange) – elektroninis duomenų perdavimas.
Visiškas ekonominių (prekybos ir komercinių) ir politinių (diplomatinių) santykių su konkrečia šalimi nutraukimas, siekiant izoliuoti šalį, sukelti sunkumų jos valdymo organams ir taip priversti juos spręsti tam tikrą problemą.
Siuntos siuntimas į kitą šalį.
Teisės aktai kurie susiję su specialių prekių gabenimo į tam tikras šalis kontrole ir įgyvendinamomis tarptautinėmis sankcijomis. TNT siuntas gabena laikydamasi teisės aktų reikalavimų ir atsižvelgdama į įvairių tarptautinių priežiūros institucijų bei atskirų šalių taikomas sankcijas.
Kompetentingos šalies institucijos išduotas leidimas eksportuoti tam tikras prekes.
Šalis, iš kurios prekės išsiunčiamos, tačiau nebūtinai šalis, kurioje jos buvo pagamintos.
Siuntėjo teikiama paslauga, už kurią moka gavėjas.
Kompiuterinė programa, skirta TNT klientams, kad jiems būtų paprasčiau naudotis įvairiomis mūsų paslaugomis.
Kompiuterinė programa, skirta TNT klientams, kad jiems būtų paprasčiau naudotis įvairiomis mūsų paslaugomis.
Oficialus dokumentas, pažymintis, kad augalai ar augaliniai produktai buvo patikrinti laikantis atitinkamos procedūros ir kad jų fitosanitarinė būklė atitinka juos įvežančios šalies nustatytus reikalavimus.
Tai siuntos gabenimo iš siuntėjo į gavėjo vietą maršrutas, kryptis ar būdas.
Visos siuntos gabenamos laikantis TNT gabenimo sąlygų, kurios pateikiamos antroje TNT važtaračio pusėje.
Siuntos perdavimas gabenimo metu iš vieno vežėjo kitam arba dažniausiai iš vienos transporto priemonės į kitą.
Asmuo arba organizacija, kuri gauna siuntą.
Mokėjimo sąlyga, pagal kurią sąskaita už siuntą pateikiama gavėjui. Gavėjo apmokėjimas būna 2 rūšių: „importuojamos siuntos gavėjas moka“ arba „eksportuojamos siuntos gavėjas moka“.
Vietos, į kurią grąžinama neįteikta siunta, adresas.
Siunta, kurią užsako ir apmoka gavėjas.
Tarptautinės prekybos sąlygos, reglamentuojančios pirkėjo ir pardavėjo teisinius įsipareigojimus. Sandorio sąlygos turi būti nurodytos ant komercinės sąskaitos faktūros, kad būtų galima tinkamai užpildyti muitinės deklaraciją ir apskaičiuoti muitus bei kitus mokesčius.
Internetinė programa, kuria naudojantis galima greitai ir neprisiregistravus sužinoti apie TNT kainas ir paslaugas. Sužinokite daugiau...
Pranešimas suinteresuotosioms šalims apie siuntos išsiuntimą. Šis pranešimas siunčiamas klientui arba siuntėjui nurodant išsiųstus daiktus arprekes. Išankstinio informavimo pranešime taip pat gali būti nurodytas tikėtinas pristatymo laikas.
Gavėjo pasirašytas dokumentas, kuriuo patvirtinama, kad siunta buvo gauta.
ISO yra savanoriška organizacija, kurios nariais yra pripažintos standartus rengiančios organizacijos. TNT suteikti sertifikatai pagal ISO 9001, ISO 14001 ir OHSAS 18001.
Paslaugos kaina, nustatoma atsižvelgiant į kliento nurodytus duomenis.
Šalis, kurioje gaminys ar prekės buvo pagaminti ar užauginti. Kilmės šalis ir eksporto šalis gali skirtis.
Unikalus numeris, pagal kurį identifikuojamas klientas ir su kuriuo siejami visi jo sandoriai.
Asmuo, kuris išsiunčia siuntą. Taip pat vadinamas „siuntėju“.
Gabenimo dokumentas – tai gabenimo sutartis, kurioje nurodomos siuntėjo ir vežėjo nustatytos sąlygos.
Dokumentas, kuriame nurodomos gabenamos prekės ir tokia komercinė informacija apie jas:
Reikšmė ta pati kaip ir termino „siunta“. Viena ar daugiau iš vieno siuntėjo tuo pačiu metu ir tuo pačiu adresu vežėjo priimtų siuntų, gabenamų pagal vieną važtaraštį vienam gavėjui pagal tą patį paskirties adresą.
Internetinė programa, skirta TNT klientams, kad jiems būtų paprasčiau naudotis įvairiomis TNT paslaugomis. Sužinokite daugiau...
Šalies teritorijos dalis (pvz., oro ar jūrų uostas, sandėlis arba kita paskirta vieta), esanti už muitinės teritorijos ribų. Importuotojai į laisvąją ekonominę zoną gali įvežti trečiojoje šalyje pagamintas prekes nemokėdami muito ir kitų mokesčių. Visais atvejais tai tolesnei gamybai naudojamos, tranzitu gabenamos ar reeksportuojamos prekės. Tokios zonos taip pat gali būti vadinamos „laisvaisiais uostais“, „laisvosiomis prekybos zonomis“ ir „užsienio prekybos zonomis“.
Mažesnis muito tarifas, kuris nustatomas atsižvelgiant į prekių vertę ir kilmės šalį.
Sąskaitoje nurodoma „Moka gavėjas“ arba „Moka siuntėjas“. Sąskaita už siuntą pateikiama siuntėjui, jeigu nenurodyta kitaip. Siuntos dokumentai visada pateikiami siuntėjui. Abu apmokėjimo variantai – „Moka gavėjas“ ir „Moka siuntėjas“ – gali būti naudojami siunčiant į daugelį paskirties šalių. Jeigu gavėjas nesumoka už siuntą, TNT reikalauja, kad siuntėjas sumokėtų visus muitus ir kitus mokesčius. Siuntėjas, gavėjas ir kitos su TNT sudarytos sutarties šalys solidariai atsako už sąskaitoje nurodytų mokesčių sumokėjimą.
Taip pat vadinamas „muito mokesčiu“. Muitinei mokamas mokestis už į šalį importuojamas prekes. Jis nustatomas atsižvelgiant į prekių klasifikaciją ir dažniausiai apskaičiuojamas kaip procentinė jų vertės dalis.
Valstybės institucija, atsakinga už muitų administravimą pagal muitinės įstatymą, muitų ir kitų mokesčių rinkimą, su importu, eksportu, prekių judėjimu ir saugojimu susijusių įstatymų ir teisės aktų įgyvendinimą.
Muitinės deklaracija – tai informacijos, būtinos muitinės formalumams atlikti, pateikimas raštu, žodžiu arba veiksmu (formaliai, neformaliai ar elektroniniu būdu).
Muitinės patvirtintas fizinis ar juridinis asmuo, kuris atstovauja importuotojams (eksportuotojams) atliekant muitinės formalumus. Dažniausiai jis privalo surinkti ir pateikti visus dokumentus, kurių reikia su prekėmis susijusiems muitinės formalumams atlikti.
Dažniausiai gavėjas sumoka muitus ir kitus mokesčius, tačiau daugelyje šalių TNT suteikia galimybę siuntėjui padengti šias išlaidas išsiuntimo metu.
Įmonė arba asmuo, kuris anksčiau nesinaudojo TNT siuntimo paslaugomis ir kuris prašo paimti siuntą iš nežinomos vietos, arba kuris per pastarąsias 26 savaites neužsakė TNT paslaugų.
Asmuo ir (arba) įmonė, kuriems taikomos prekybos ar finansinės sankcijos (pvz., lėšų ar ekonominių šaltinų įšaldymas) arba kurie negali vykdyti veiklos ir neteko eksporto lengvatų (ir todėl tam tikrą laiką negali vykdyti eksporto (reeksporto) veiklos). Draudžiama siųsti siuntas asmenims (arba iš jų atsisiųsti), įtrauktiems į nepageidaujamų šalių sąrašą.
TNT kurjerio vykdomas siuntos paėmimas iš siuntėjo vietos. Paėmimas (dar vadinamas „surinkimu“) – tai siuntimo proceso, kuris tęsiasi iki galutinio siuntos pristatymo gavėjui, pradžios taškas.
Mokestis, mokamas už papildomas su siuntos gabenimu susijusias paslaugas.
Tai papildomos pagal poreikį pasirenkamos paslaugos. Klientai gali savo noru pasirinkti papildomas paslaugas, už kurias jie turės sumokėti.
A lower duty rate based on the value of the goods and dependent on the country of origin.
TNT siūlomos įvairių rūšių paslaugos: skubaus pristatymo, pristatymo nustatytu laiku ir nustatytą dieną bei krovinių gabenimo paslaugos.
Veiksmai, kurių imamasi kaip atsako į tinkamai nesuteiktas paslaugas, pavyzdžiui, siuntos vėlavimo ar praradimo atveju. Paprastai tokių veiksmų imasi klientų aptarnavimo skyriaus atstovas.
Sutartis tarp paslaugos teikėjo ir konkretaus paslaugos gavėjo. Dažniausiai sutartyje, be kita ko, pateikiama paslaugų apibrėžtis, informacija apie paslaugų teikimo įvertinimą ir problemų sprendimą, klientų pareigos, garantijos, žalos atlyginimo ir (arba) sutarties nutraukimo sąlygos.
Šalis, į kurią siunčiamas siuntinys ir kurioje yra gavėjas.
Procedūra, pagal kurią nustatoma, ar siuntėjas arba gavėjas nėra įtrauktas į nepageidaujamų šalių sąrašą. Visoms siuntoms taikomas TNT nepageidaujamų šalių patikros procedūra.
Pavojingos prekės – tai daiktai arba medžiagos, kurios kelia pavojų žmonių sveikatai ir saugumui, turtui arba aplinkai. Tokioms prekėms būtina speciali priežiūra arba leidimas, kad TNT jas galėtų gabenti. Tokios prekės gali būti įvairiai klasifikuojamos pagal jų pavojingumo lygį.
Skundas dėl vežėjo pamestos, sugadintos, vėluojančios siuntos arba nustatyto per didelio mokesčio.
Tai veiksmas, kai siunta pristatoma jos gavėjui. Gavėjo prašoma pasirašyti kvitą, kuris naudojamas kaip įteikimo patvirtinimas (angl. proof of delivery (POD)).
Žr. puslapį „Paslaugos“, kuriame pateikta išsami informacija apie mūsų paslaugas.
TNT nustatytos siuntų gabenimo taisyklės ir nuostatai. Jie pateikiami antrojoje važtaraščio pusėje. Taip pat galima rasti čia.
Diplomatinio ar ekonominio pobūdžio teisinė priemonė, kuri naudojama siekiant paskatinti keisti veiksmus ar politiką, pavyzdžiui, tarptautinės teisės ar žmogaus teisių pažeidimus arba politiką, pagal kurią nesilaikoma teisinės ar demokratinės valstybės principų.
Dokumentas, kuris paprastai pildomas muitinės tikslais ir kurį siuntėjas siunčia gavėjui; jame pateikiamas siunčiamų prekių aprašymas, kiekis, vieneto kaina, bendra suma ir kilmės šalis.
Vienas arba daugiau siuntinių, siunčiamų vienu metu.
Asmuo ar organizacija, kuri užsako ir siunčia siuntą.
Vežamų įteikti klientams ar iš jų surinktų išsiųsti siuntų pakrovimo ir iškrovimo vieta bei sandėlis.
Centrinė mūsų tinklo dalis. TNT Europos oru gabenamų siuntų rūšiavimo ir paskirstymo centras įkurtas Lježe (Belgijoje), o Europos keliais gabenamų siuntų rūšiavimo ir paskirstymo centras – Duivene (Olandijoje).
Siuntos būklės stebėjimas naudojant TNT sekimo priemones. Reikia įvesti devynių skaičių važtaraščio numerį arba kliento numerį.
Pavojingų ar dūžtančių daiktų siuntimą turi organizuoti tinkamai parengti darbuotojai, naudojantys specialiai paruoštas transporto priemones, tvarkymo įrangą ir pakuotes. TNT specialiosios priežiūros paslaugos – tai pavojingų krovinių, skubių klinikinių siuntų gabenimo ir saugaus transportavimo paslaugos.
Papildomas prekių praradimo ar sugadinimo rizikos draudimas, kurio suma svyruoja nuo daugiau kaip teisės aktais nustatytos mažiausios sumos iki draudimo sutartyje nurodytos didžiausios sumos. Draudikas atlygina siuntėjui ar kitai suinteresuotajai šaliai pagal draudimo sutarties sąlygas net ir tais atvejais, kai TNT nėra atsakinga už tokį praradimą ar sugadinimą.
Ant siuntos nurodoma „Moka siuntėjas“, jeigu pajamos gaunamos siuntos išsiuntimo šalyje, t. y. sąskaita faktūra pateikiama siuntėjui. Siuntėjas padengia visas siuntimo išlaidas: draudimą (jei taikomas), muitinės dokumentų įforminimo ir visas kitas išlaidas. Sąskaita faktūra už importo PVM, muito ir kitus susijusius mokesčius pateikiama gavėjui arba importuotojui.
TNT kurjerio vykdomas siuntos paėmimas iš siuntėjo vietovės. Surinkimas (dar vadinamas „paėmimu“) – tai siuntimo proceso, kuris tęsiasi iki galutinio siuntos pristatymo gavėjui, pradžios taškas.
Savo darbe TNT naudoja dviejų rūšių svorį: faktinį svorį ir sutartyje nurodytą svorį. Sutartyje nurodytas svoris – tai kliento dokumentuose pateiktas svoris. TNT nustato faktinį svorį.
Pristatymo nustatytu laiku „Express“ paslauga, kai siunta pristatoma tą pačią dieną, kurią ji paimama.
Tai TNT klientams teikiamų paslaugų kainoraštis.
Fizinis arba juridinis asmuo, vykdantis tarpininkavimo veiklą.
Tarpininkavimas – tai paslauga, kurią teikia patvirtintas muitinės tarpininkas ir kuri apima muitinės deklaracijos užpildymą eksportuotojo ar importuotojo vardu.
Deklaracija, kurią būtina pildyti į Jungtines Amerikos Valstijas siunčiant drabužius.
Visa siuntoms gabenti naudojama infrastruktūra. TNT tinklas, kurį sudaro vietiniai ir tarptautiniai siuntų rūšiavimo bei paskirstymo centrai, naudojamas įmonės pagrindinėms paslaugoms teikti.
Procesas nuo medžiagų (žaliavų) pateikimo iki pagaminto produkto ar paslaugos pristatymo galutiniam vartotojui. Pardavėjai, tiekėjai ir klientai yra tiekimo grandinės dalyviai.
TNT gebėjimas suteikti klientams prieinamas paslaugas. Tokiais pajėgumais turėtų būtų laikomos ne vien tik siuntų gabenimo paslaugos, bet ir sąskaitų išrašymo paslaugos, CIT sprendimai, klientų aptarnavimas ir pan.
Trimatės objekto užimamos erdvės dydis, kuris dažniausiai skaičiuojamas dauginant visų trijų objekto kraštinių ilgius.
Skaičiuojant siuntos tūrinį svorį fiziniai siuntos matmenys dauginami iš atitinamo koeficiento ( tūrinio svorio koeficiento).
Šį koeficientą TNT taiko tūriniam siuntos svoriui apskaičiuoti, kad didelės, bet lengvos siuntos būtų apmokestinamos atsižvelgiant į jų užimamą vietą, o ne faktinį svorį.
Procedūra, pagal kurią klientas užsako siuntos paėmimo paslaugą. TNT užsakymai gali būti pateikiami naudojant CIT programą (pvz., „myTNT“ arba „Express Shipper“) arba susisiekiant su klientų aptarnavimo skyriumi.
Dokumentas, kurį pildo siuntėjas. Važtaraštis – tai gabenimo sutartis, kurioje nurodoma visa informacija apie siuntą ir kuri laikoma siuntos gavimo įrodymu.
Unikalus numeris, pagal kurį nustatoma siunta. Jis nurodomas ant važtaraščio ir naudojamas siuntos judėjimui nuo paėmimo iki pristatymo vietos stebėti.
Verslo santykiai tarp įmonės (verslo) ir fizinio asmens (kliento).
Tarptautinė konvencija, reglamentuojanti prekių gabenimą oro transportu tarptautiniais maršrutais. Pagal ją apribojama vežėjo atsakomybė už sugadintas ar prarastas siuntas, kol jos gabenamos oro transportu.
Verslo santykiai tarp dviejų įmonių.
Pramonės šaka ar sektorius, kuriam TNT parengė integruotą ir labai efektyvų sprendimą, pritaikytą konkretiems klientų poreikiams ir reikalavimams tenkinti.
Įmonė, kuri vykdo profesionalų prekių arba žmonių gabenimą.
Laikas, iki kurio klientas gali pateikti užsakymą, kuris bus paimtas tą pačią dieną naudojant standartinį TNT tinklą.
Žinutė, kurią palieka TNT kurjeris, kai jam nepavyksta įteikti siuntos. Jeigu norite susitarti dėl pakartotinio siuntos pristatymo, spauskite čia.