Eksporta kontrole un sankcijas

Atbilstības nodrošināšana sankcijām un eksporta noteikumiem

 

Preču sūtīšanu uz noteiktām valstīm ietekmē eksporta kontrole un spēkā esošās starptautiskās sankcijas atkarībā no preču veida, izcelsmes un galamērķa valsts, kā arī darījumā iesaistītajām pusēm.

TNT sniedz pakalpojumus lielākajā daļā valstu, uz kurām attiecas starptautiskas sankcijas, taču piegāde notiek tikai saskaņā ar noteikumiem un sankcijām, ko ir noteikusi ANO, Eiropas Savienība, ASV un citas valstis. Lai uzzinātu, kā tiek apstrādāti ierobežoti, bet likumīgi darījumi, skatiet tālāk sniegtos TNT noteikumus par darbu ar stratēģiskām precēm un atļautiem galamērķiem. 

Neatļautās puses

Neatļauto pušu saraksti ir daļa no starptautisko sankciju režīmiem un eksporta kontroles prasībām. TNT nepieņem sūtījumus no privātpersonām un organizācijām, kuras iekļautas neatļauto pušu sarakstā, nedz arī šādām privātpersonām un organizācijām adresētus sūtījumus.
 

Noderīgas saites


Stratēģiskas preces

Stratēģiskas preces ir militāras preces, kā arī divējāda lietojuma preces, ko var izmantot gan civilos, gan militāros nolūkos. TNT neklasificē stratēģiskas preces; tā ir eksportētāja atbildība. Apkalpošanas iespējas atšķiras atkarībā no atrašanās vietas, taču vienmēr ir jāsniedz skaidra informācija par spēkā esošām licencēm. Lai uzzinātu vairāk, sazinieties ar vietējo klientu apkalpošanas nodaļu.


Noderīgas saites


Atļautie galamērķi

Lai nodrošinātu atbilstību starptautiskajām sankcijām, uzņēmums TNT ir apturējis noteiktu pakalpojumu sniegšanu un ieviesis papildu prasības attiecībā uz pārvadāšanu. Tālāk, grupējot pēc valsts, ir sniegts kopsavilkums par katru sankciju programmu, kas ietekmē TNT pakalpojumus.
 

Noderīgas saites