Eksporta kontrole un sankcijas

Atbilstības nodrošināšana sankcijām un eksporta noteikumiem

 

Preču sūtīšanu uz noteiktām valstīm/teritorijām ietekmē eksporta kontrole un spēkā esošās starptautiskās sankcijas atkarībā no preču veida, izcelsmes un galamērķa valsts, kā arī darījumā iesaistītajām pusēm.

TNT sniedz pakalpojumus lielākajā daļā valstu/teritoriju, uz kurām attiecas starptautiskas sankcijas, taču piegāde notiek tikai saskaņā ar noteikumiem un sankcijām, ko ir noteikusi ANO, Eiropas Savienība, ASV un citas valstis/teritorijas. Lai uzzinātu, kā tiek apstrādāti ierobežoti, bet likumīgi darījumi, skatiet tālāk sniegtos TNT noteikumus par darbu ar stratēģiskām precēm un atļautiem galamērķiem.

Neatļautās puses

Neatļauto pušu saraksti ir daļa no starptautisko sankciju režīmiem un eksporta kontroles prasībām. TNT nepieņem sūtījumus no privātpersonām un organizācijām, kuras iekļautas neatļauto pušu sarakstā, nedz arī šādām privātpersonām un organizācijām adresētus sūtījumus.
 

Noderīgas saites


Stratēģiskas preces

Stratēģiskas preces ir militāras preces, kā arī divējāda lietojuma preces, ko var izmantot gan civilos, gan militāros nolūkos. TNT neklasificē stratēģiskas preces; tā ir eksportētāja atbildība. Apkalpošanas iespējas atšķiras atkarībā no atrašanās vietas, taču vienmēr ir jāsniedz skaidra informācija par spēkā esošām licencēm. Lai uzzinātu vairāk, sazinieties ar vietējo klientu apkalpošanas nodaļu.


Noderīgas saites


Atļautie galamērķi

Lai nodrošinātu atbilstību starptautiskajām sankcijām, uzņēmums TNT ir apturējis noteiktu pakalpojumu sniegšanu un ieviesis papildu prasības attiecībā uz pārvadāšanu. Tālāk, grupējot pēc valsts, ir sniegts kopsavilkums par katru sankciju programmu, kas ietekmē TNT pakalpojumus.
 

Noderīgas saites

Krimas reģions

- No 2016. gada 1. aprīļa TNT vairs nesniedz pakalpojumus Krimas reģionā.

 

Kuba

- No 2016. gada 1. aprīļa TNT vairs nesniedz pakalpojumus Kubā.

- TNT neapkalpo nevienu Kubas vēstniecību un konsulātu nevienā pasaules valstī.

 

Irāna

- No 2016. gada 1. aprīļa TNT vairs nesniedz pakalpojumus Irānā.

- TNT neapkalpo nevienu Irānas vēstniecību un konsulātu nevienā pasaules valstī.

 

Ziemeļkoreja

- TNT nesniedz pakalpojumus Ziemeļkorejā.

- TNT neapkalpo nevienu Ziemeļkorejas vēstniecību un konsulātu nevienā pasaules valstī.

 

Krievija

Eiropas Savienība un ASV ir ieviesušas sankcijas pret Krieviju. Lai pēc iespējas labāk nodrošinātu pakalpojumus Krievijā atbilstoši sankcijām, TNT piemēro šādus nosacījumus:

- eksportēšanai uz Krieviju vai no Krievijas netiek pieņemtas militāras preces;
- divējāda lietojuma preces netiek pieņemtas eksportēšanai uz Krieviju militāriem gala lietotājiem;
- preces, kas ietvertas ar naftu un benzīnu saistītā aprīkojuma sarakstā, tiek pieņemtas eksportēšanai uz Krieviju tikai ar atbilstošu licenci. Noklikšķiniet, lai skatītu dokumentu.

 

Sudāna

- No 2016. gada 1. aprīļa TNT vairs nesniedz pakalpojumus Sudānā.

- TNT neapkalpo nevienu Sudānas vēstniecību un konsulātu nevienā pasaules valstī.

 

Sīrija

- TNT nesniedz pakalpojumus Sīrijā.

- TNT neapkalpo nevienu Sīrijas vēstniecību un konsulātu nevienā pasaules valstī.