Príprava nepravidelných predmetov

Ako zaistiť bezpečnú prepravu

Veľké, ťažké alebo nepravidelne tvarované predmety vyžadujú pri balení a manipulácii extra pozornosť. Počas prepravy ich často nie je možné stohovať ani umiestňovať na dopravníkové pásy. Z tohto dôvodu sa môžu na ne sťahovať dodatočné príplatky. Ak si vaša zásielka vyžaduje špeciálnu manipuláciu, kontaktujte nás, prosím.

Ako zabaliť nepravideľné predmety

Valce, tuby, rúry

Ťažké telesá v tvare valca by mali byť pripevnené k palete tak, aby z nej neprečnievali a aby bola paleta zároveň stohovateľná, napr. pomocou sťahovacej pásky. Ľahšie valcovité predmety (rúrky, tuby) môžu byť zabalené v prepravnom obale v tvare trojbokého hranola.

Predmety bez obalu

Veľké nezabalené predmety musia byť pripevnené k palete pomocou sťahovacej pásky. Môžete potom okolo nich vytvoriť ochranný drevený rám alebo ich prikryť prevrátenou krabicou. Na obalenie ostrých hrán použite dostatočné polstrovanie.

Ostré/prečnievajúce predmety

Ostré predmety musia byť pred uložením do krabice obalené ochranným polstrovaním. Nikdy nedovoľte, aby z krabice niečo vytŕčalo, inak riskujete poškodenie tovaru pri stohovaní. V prípade potreby zvoľte väčšiu krabicu alebo zvážte použitie palety.

Ťažké/nadrozmerné predmety

Maximálne rozmery a hmotnosť zásielok závisia od zvolenej služby. Ak vaša zásielka presahuje rozmery 2,4 m x 1,2 m x 1,5 m (D x Š x V) alebo hmotnosť 500 kg, kontaktujte, prosím, naše Oddelenie služieb zákazníkom.

240cm > 120cm > 150cm > 500 kg >

Označovanie

Prepravný štítok, príp. ďalšie štítky pre potreby špeciálnej manipulácie so zásielkou, pripevnite na rovný povrch. Na pripevnenie štítkov na materiály ako je drevo, guma alebo textil použite lepiacu pásku, svorky alebo lepidlo.

 

 

Bezpečné a spoľahlivé

Na balení záleží

Pri príprave zásielok je dôležité dodržiavať zásady bezpečného balenia. Iba tak bude váš tovar počas prepravy chránený.