Balenie nepravidelných predmetov

Ako zaistiť bezpečnú prepravu

Veľké, ťažké alebo nepravidelne tvarované predmety vyžadujú pri balení a manipulácii extra pozornosť. Počas prepravy ich často nie je možné stohovať ani umiestňovať na dopravníkové pásy. Môže sa preto stať, že vám budeme účtovať príplatok. Ak si vaša zásielka vyžaduje špeciálnu manipuláciu, kontaktujte nás, prosím, pre ďalšiu podporu.

Ako zabaliť nepravidelné predmety

Trubice

Ťažké valce by mali byť upevnené na palete pomocou popruhov. Dávajte si pritom pozor, aby jednotlivé diely neprečnievali a aby bola paleta stohovateľná. Ľahšie položky v tvare trubice sa môžu zabaliť do trojstranového obalu na tuby.

Predmety bez obalu

Nezabalené predmety musia byť zabalené do krabice a/alebo pripevnené k palete pomocou sťahovacej pásky. Ostré časti, ktoré vyčnievajú, je potrebné dôkladne obaliť. 

Ostré/prečnievajúce predmety

Ostré predmety musia byť pred uložením do krabice obalené ochranným polstrovaním. Zo zabalenej krabice nesmú vyčnievať žiadne časti, pretože sa môžu pri prekladaní poškodiť. Podľa potreby použite väčšiu krabicu alebo zvážte uloženie na paletu.

Ťažké/nadrozmerné predmety

Maximálna hmotnosť a rozmery zásielok závisia od zvolenej služby. V prípade zásielok presahujúcich rozmery 2,4 x 1,2 x 1,5 m (d x š x v) alebo hmotnosť 500 kg, prosím, kontaktujte oddelenie služieb zákazníkom.

240cm > 120cm > 150cm > 500 kg >

Označovanie

Prepravný štítok, príp. ďalšie štítky pre potreby špeciálnej manipulácie so zásielkou, pripevnite na rovný povrch. Na pripevnenie štítkov na materiáloch, ako sú drevo, guma alebo textil, použite aj lepiacu pásku, zošívačku alebo lepidlo. 

 

Dobrá rada: Kópiu štítka vložte do vnútra krabice. 

Bezpečné a spoľahlivé

Na balení záleží

Pri príprave zásielok je dôležité dodržiavať zásady bezpečného balenia.