Čo sú lítiové batérie?

Sú to malé zväzky energie, ktoré udržujú náš svet v spojení. Dobíjateľné lítium-iónové batérie udržujú v prevádzke naše notebooky a mobilné telefóny. Nedobíjateľné lítium-kovové batérie napájajú naše hodinky a kľúče od auta s diaľkovým ovládaním.

Prečo je to nebezpečný tovar?

Jedným slovom? Oheň.

Stále výkonnejšie lítiové batérie sú určené na to, aby udržali zariadenia nepretržite v prevádzke niekoľko hodín alebo dní. Aby to dosiahli, obsahujú vysoké množstvo elektrickej energie. Ak sú lítiové batérie nesprávne zabalené alebo sa počas prepravy poškodia, môžu skratovať, čo spôsobí ich prehriatie alebo vznietenie.

 

Nekvalitné a falšované batérie predstavujú najväčšie riziko, pretože neprešli požadovaným prísnym testovaním.

Kde sa nachádzajú?

Medzi 10 najobľúbenejších zásielok s obsahom lítiových batérií patria:

1. Notebooky

2. Tablety

3. Mobilné telefóny

4. Meracie zariadenia

5. Zdravotnícke prístroje

6. Hoverboardy

7. Elektrické bicykle

8. Elektrické náradie

9. Automatizované externé
defibrilátory

10. Drony

Kde môžem nájsť viac informácií?

Môžete si stiahnuť našu kompletnú PDF príručku k preprave lítiových batérií. Prípadne nás môžete kontaktovať.

Kto za to zodpovedá?

Je zodpovednosťou odosielateľa, aby zaistil, že nebezpečný tovar je správne deklarovaný, zabalený a označený, so správnou dokumentáciou pre krajiny pôvodu, tranzitu a miesta určenia.

 

Môžeme vám pomôcť, aby bolo dodržiavanie týchto pravidiel pre vás čo najjednoduchšie. V spolupráci s vami prepravíme váš nebezpečný tovar bez ďalšieho zdržania.

Nejaké otázky?

Ak máte akékoľvek pochybnosti o tom, či je vaša zásielka klasifikovaná ako nebezpečný tovar, spojte sa s našimi odborníkmi prostredníctvom nižšie uvedeného tlačidla. Sú pripravení odpovedať na všetky vaše otázky o nebezpečnom tovare a prevedú vás procesom odosielania.