Přeprava velkých a těžkých položek

Ať už chcete poslat krabici plnou knih, paletu cihel nebo celou flotilu vozidel, můžete se spolehnout, že se o manipulaci s těžkými břemeny postaráme.

Co je považováno za těžké?

Podle oficiálních předpisů je jako těžká zásilka klasifikován každý balík, jehož hmotnost přesahuje 23 kg. To však nutně neznamená, že bude potřeba použít paletu. Zásilky pod 70 kg obvykle cestují bez ní, i když se toto pravidlo liší podle regionu.

> > >

Co je považováno za velké?

I když neexistuje žádná oficiální klasifikace velkého zboží, zařazuje se do této kategorie obvykle vše, co je třeba umístit na paletu.

 

V závislosti na zvolené službě může být u velkých zásilek účtován poplatek za nadměrné rozměry. U služeb Economy a vnitrostátních zásilek to platí pro zásilky větší než 2,4 × 1,2 × 1,8 m. U služeb Express to je 1,2 × 1,2 × 1,5 m.

50 0 k >

Co je považováno za nadměrný náklad?

Veškeré jednotlivé položky, které jsou těžší než 500 kg nebo příliš velké, aby mohly být umístěny na paletu, vyžadují unikátní řešení navržené našim týmem odborníků. Příklad: zboží vyžadující hydraulické nakládání, průmyslové zařízení.

Přepravujte velké či těžké zásilky tak rychle, jak potřebujete

Economy Express

*Nejlepší cena

Zákazníkům, kterým záleží na rychlosti i rozpočtu, zajistí služba Economy Express přepravu velkého a těžkého zboží, která je výhodná jak časově, tak i finančně.

Až 7000 kg

Express

*Rychlost

U zásilek, kde záleží hlavně na rychlosti, je nejlepší možností služba Express, v rámci které zajistíme přepravu vašeho velkého a těžkého zboží na místo určení tak rychle, jak je to jen možné – třeba i do 9:00, 10:00 či 12:00 druhého dne.

Až 500 kg

Speciální služby

*Unikátní zásilky

Potřebujete poslat náklad po silnici, po vodě nebo letecky? Nebo se jedná o urgentní zásilku, která vyžaduje delegované vozidlo? Můžete se spolehnout, že náš tým odborníků nalezne řešení, které bude vašim požadavkům vyhovovat.

Cokoli si dokážete představit

Zabalte velké a těžké položky

Těžké krabice

Krabice do hmotnosti 70 kg přijímáme i bez palety, je však nutné, aby všichni účastníci přepravního procesu věděli, že se jedná o těžkou zásilku. V zájmu bezpečnosti lidí, kteří s nimi manipulují, se krabice těžší než 23 kg označují štítkem „Těžké“.

Palety

Dokonalá paleta nezaručuje jen stabilitu a ochranu, ale také pomáhá eliminovat dodatečné náklady. Vzhledem k tomu, že jsou naše ceny založeny na kombinaci hmotnosti a objemu, může cokoli, co zabírá místo navíc nebo znemožňuje stohovatelnost palety, způsobit naúčtování příplatků.

Nadměrný náklad

V případě, že má vaše zásilka nestandardní rozměry nebo hmotnost vyšší než 500 kg, se možná při balení a odesílání neobejdete bez naší asistence. Obraťte se na zákaznický servis, který vám pomůže s dalším postupem.

Objednejte přepravu

Ať už chcete poslat krabici plnou knih, paletu cihel nebo celou flotilu vozidel, můžete se spolehnout, že se o manipulaci s těžkými břemeny postaráme.

 

 

 

Sledujte svou zásilku

Už se vaše těžká či velká zásilka vydala na cestu? Skvělé! Než se nadějete, bude u příjemce.

Do té doby můžete průběžně sledovat, jak na tom je. Stačí ve službě Sledování zásilky zadat její číslo. Ať už vaše zboží pojede po silnici nebo poletí přes půl světa, ani na minutu se vám neztratí z dohledu.