Ebakorrapäraste esemete ettevalmistamine

Kuidas tagada ohutu vedu?

Suurte, raskete või ebakorrapärase kujuga esemete pakkimisel ja käsitsemisel tuleb olla eriti tähelepanelik. Tihti ei saa neid veo ajal virnastada ega konveierilintidele asetada. Võib juhtuda, et pead seetõttu maksma lisatasu. Kui Su saadetis vajab erikäsitsemist, võta abi saamiseks meiega ühendust.

Ebakorrapäraste esemetega seotud juhtnöörid

Torud

Rasked toruja kujuga esemed tuleb kinnitada kaubaaluse külge. Väldi üleulatumist ja veendu, et kaubaalus oleks virnastatav. Kergemad torukujulised esemed võib pakkida kolmnurksesse saatmistorusse.

Esemed, mida ei saadeta kastis

Pakkimata esemed tuleb panna kasti ja/või kaubaalusele kinnitada. Kasuta võimalike väljaulatuvate teravate äärte kaitsmiseks lisatäitematerjali. 

Teravad/väljaulatuvad esemed

Teravad esemed tuleb mähkida enne kasti asetamist neid kaitsvasse täitematerjali. Ära paki kasti kunagi nii, et midagi sellest välja ulatub, sest see võib virnastamisel kahjustada saada. Vajaduse korral kasuta suuremat kasti või kaalu kaubaaluse kasutamist.

Rasked/ülemõõdulised esemed

Maksimaalne kaal ja mõõtmed erinevad teenuste lõikes. Saadetiste korral, mis on suuremad kui 2,4 × 1,2 × 1,5 m (pikkus × laius × kõrgus) või kaaluvad üle 500 kg, võta ühendust klienditeenindusega.

240cm > 120cm > 150cm > 500 kg >

Saadetise märgistamine

Kinnita aadressisilt ja vajaduse korral erikäisitluse sildid tasasele pinnale. Siltide kinnitamiseks sellistele materjalidele nagu puit, kumm või kangas kasuta täiendavat teipi, klambreid või liimi. 

 

Eksperdi nõuanne: pane kasti sisse sildi koopia. 

Turvaline ja kindel

Ole pakkimisel hoolikas

Pakend peab vastama meie miinimumnõuetele.

Veel pakendamise juhendeid