Kas ir litija baterijas?

Tie ir nelieli jaudas elementi, kas nodrošina mūsu saziņu ar pasauli. Atkārtoti uzlādējamās litija jonu baterijas nodrošina klēpjdatoru un mobilo tālruņu darbību. Neuzlādējamās metāla litija baterijas nodrošina mūsu pulksteņu un automašīnu tālvadības darbību.

Kāpēc tās ir bīstamas?

Vienā vārdā? Aizdegšanās.

Litija baterijas kļūst arvien jaudīgākas un paredzētas ierīču darbības nodrošināšanai stundām ilgi vai reizēm pat dienām ilgi. Lai to panāktu, tajās ir liels elektroenerģijas līmenis. Ja litija baterijas ir nepareizi iepakotas vai tranzīta laikā sabojātas, var notikt to īsslēgums, izraisot pārkaršanu un aizdegšanos.

 

Vislielāko risku rada sliktas kvalitātes un viltotas baterijas, jo nav notikušas to stingras pārbaudes.

Kur tās ir atrodamas?

Vispopulārākās 10 preces, kas satur litija baterijas:

1. Klēpjdatori un planšetdatori

2. iPhone tālruņi, iPad ierīces

3. Mobilie tālruņi

4. Mērierīces

5. Medicīniskas ierīces

6. Elektriskie skrituļdēļi

7. Elektriskie velosipēdi

8. Elektriskie instrumenti

9. Automatizēti ārējie
defibrilatori

10. Tālvadāmie gaisa kuģi jeb droni

Kur var atrast plašāku informāciju?

Jūs varat lejupielādēt mūsu visaptverošo PDF ceļvedi par litija bateriju nosūtīšanu. Jūs arī varat ar mums gluži vienkārši sazināties.

Kurš ir par to visu atbildīgs?

Par bīstamās kravas pareizu deklarēšanu, iepakošanu un marķēšanu, pievienojot pareizos dokumentus izcelsmes, tranzīta un galamērķa valstīm, ir atbildīgs nosūtītājs.

 

Mēs varam jums izstāstīt un paskaidrot par šo noteikumu ievērošanu. Abpusēji sadarbojoties jūsu bīstamā  krava tiks nosūtīta laikā.

Jautājumi?

Ja jums ir šaubas par to, vai jūsu sūtījums ir vai nav klasificējams kā bīstamā krava, lūdzu, sazinieties ar mūsu speciālistiem, klikšķinot uz pogas zemāk. Atbildēsim uz jūsu jautājumiem par bīstamajām precēm un sniegsim informāciju par nosūtīšanas procesu.