Posielanie veľkých a ťažkých tovarov

Či už posielate balíky plné kníh, palety naložené motormi alebo hoci i celé vozidlo, môžete sa spoľahnúť, o vaše veľké a ťažké zásielky sa postaráme.

Čo sa pokladá za ťažký tovar?

Colní pracovníci považujú za ťažkú zásielku každý balík s hmotnosťou nad 23 kg. To však automaticky neznamená, že takýto tovar musí byť naložený na paletu. Zásielky do 70 kg možno väčšinou prepravovať bez palety, hoci táto podmienka závisí od konkrétneho regiónu.

> > >

Čo sa pokladá za rozmerný tovar?

Hoci neexistuje žiadna oficiálna klasifikácia rozmerných tovarov, do tejto kategórie väčšinou spadá všetko, čo treba umiestniť na paletu.

 

V závislosti od zvolenej služby sa môžu za nadrozmerné zásielky účtovať poplatky za prekročenie maximálnych rozmerov. U služieb Economy ide o zásielky s rozmermi väčšími ako 2,4 x 1,2 x 1,8 m. U služieb Express ide o rozmery nad 1,2 x 1,2 x 1,5 m.

50 0 k >

Čo sa pokladá za nadrozmerný tovar?

Každý tovar, ktorý je ťažší ako 500 kg alebo príliš rozmerný na to, aby bol umiestnený na paletu, si vyžaduje jedinečné riešenie od nášho tímu špecialistov. Ide napr. o tovar vyžadujúci hydraulickú nákladnú plošinu alebo priemyselné zariadenia.

Posielajte ťažké alebo rozmerné tovary rýchlosťou, akú potrebujete

Economy Express

*Najlepšia cena

Pre ľudí, ktorí požadujú rovnováhu medzi rýchlosťou a rozpočtom, prináša služba Economy Express možnosť posielania ťažkých a rozmerných tovarov bez toho, aby narušila finančné výsledky.

Až do 7 000 kg

Express

*Rýchlosť

Keďže rýchlosť je kľúčová, Expresná služba je ideálnou voľbou, ktorá zaručí, že vaše ťažké a rozmerné tovary dorazia na určené miesto čo najskôr, aj keby to malo byť o 9:00, 10:00 či 12:00 už v nasledujúci deň.

Až 500 kg

Špeciálne služby

*Jedinečné zásielky

Či už ide o zásielky posielané vzduchom, po mori či po zemi – alebo také, čo si vyžadujú doručenie špecializovaným vozidlom –, môžete sa spoľahnúť, že náš tím odborníkov príde s vhodným riešením.

Skrátka čokoľvek

Zabaľte svoj ťažký alebo veľký tovar

Ťažké škatule

Bez palety môžeme poslať škatule s hmotnosťou do 70 kg, ale je dôležité, aby všetky osoby zodpovedné za posielanie tohto tovaru vedeli, že ide o ťažkú zásielku. Označením škatúľ s hmotnosťou nad 23 kg štítkom „HEAVY“ pomôžete ochrániť osoby, ktoré s nimi manipulujú.

Palety

Dokonalá paleta neposkytuje len stabilitu a ochranu – zároveň zabraňuje vzniku dodatočných nákladov. Keďže naše ceny sú založené na kombinácii hmotnosti a objemu, všetko, čo zaberá priestor navyše alebo zapríčiní nestohovateľnosť palety, môže mať za následok naúčtovanie príplatkov.

Nadrozmerné

Ak posielate tovar s nepravidelnými rozmermi alebo hmotnosťou nad 500 kg, možno budete pri jeho balení a odoslaní potrebovať pomoc. Kontaktujte, prosím, naše oddelenie služieb zákazníkom. Poradíme vám, ako ďalej.

Objednajte odoslanie

Či už posielate balíky plné kníh, palety naložené motormi alebo hoci i celé vozidlo, môžete sa spoľahnúť, o vaše veľké a ťažké zásielky sa postaráme.

 

 

 

Sledujte vašu zásielku

Už ste sa so svojou ťažkou alebo veľkou zásielkou rozlúčili? Výborne! Ani sa nenazdáte a už bude u príjemcu.

Medzitým môžete sledovať jej pohyb tak, že do nástroja Sledovanie zásielok zadáte číslo zásielky. Či už zásielku posielate iba do vedľajšieho mesta alebo putuje cez pol sveta, nikdy o nej nestratíte prehľad.