Posielanie veľkých a ťažkých tovarov

Či už posielate balíky plné kníh, palety naložené motormi alebo hoci i celé vozidlo, môžete sa spoľahnúť, o vaše veľké a ťažké zásielky sa postaráme.

Čo sa považuje za ťažké?

Za ťažkú zásielku sa podľa oficiálnych štandardov považuje každý balík s hmotnosťou nad 23 kg. To však neznamená, že takýto tovar musí byť zabalený na palete. Zásielky do 70 kg sa môžu obvykle prepravovať bez použitia palety, avšak závisí to od konkrétnej destinácie.

> > >

Čo sa považuje za veľké?

Hoci neexistuje žiadna oficiálna klasifikácia veľkých tovarov, do tejto kategórie spadá obyčajne všetko, čo treba umiestniť na paletu.

 

V závislosti od zvolenej služby sa môžu za nadrozmerné zásielky účtovať poplatky za prekročenie maximálnych rozmerov. U služieb Economy ide o zásielky s rozmermi väčšími ako 2,4 x 1,2 x 1,8 m. U služieb Express ide o rozmery nad 1,2 x 1,2 x 1,8 m.

50 0 k >

Čo sa považuje za nadrozmerné?

Každý tovar, ktorý je ťažší ako 500 kg alebo príliš veľký na to, aby bol umiestnený na paletu, potrebuje jedinečné riešenie od nášho tímu špecialistov. Napr. tovar vyžadujúci hydraulickú nákladnú plošinu alebo priemyselné zariadenia.

Vyberte si pre svoj ťažký a veľký tovar rýchlosť, akú potrebujete

Economy Express

*Najlepšia cena

Ak potrebujete balansovať medzi rýchlosťou a rozpočtom, služba Economy Express doručí vaše ťažké a veľké tovary stále expresne a za rozumné náklady.

Až do 7 000 kg

Express

*Rýchlosť

Keď je rýchlosť kľúčová, služba Express je ideálnou voľbou, ktorá zaručí, že váš ťažký a veľký tovar dorazí na určené miesto čo najskôr, prípadne aj do 9:00, 10:00 či 12:00 hod. nasledujúceho dňa.

Až do 500 kg

Špeciálne služby

*Jedinečné zásielky

Či už ide o zásielky posielané leteckou, cestnou či lodnou prepravou – alebo urgentné, ktoré potrebujú vyhradené vozidlo –môžete sa spoľahnúť, náš tím odborníkov nájde vždy to správne riešenie.

Skrátka čokoľvek

Zabaľte svoj ťažký alebo veľký tovar

Ťažké balíky

Balíky s hmotnosťou do 70 kg nemusia byť na palete, ale je dôležité, aby všetky osoby, ktoré sú súčasťou prepravného procesu vedeli, že ide o ťažkú zásielku. Označením balíkov s hmotnosťou nad 23 kg štítkom „HEAVY“ pomôžete ochrániť osoby, ktoré s nimi manipulujú.

Palety

Dokonalá paleta neposkytuje len stabilitu a ochranu – zabraňuje aj vzniku dodatočných nákladov. Naše ceny sú založené na kombinácii hmotnosti a objemu. Preto všetko, čo zaberá priestor navyše alebo zapríčiní nestohovateľnosť palety, môže mať za následok naúčtovanie príplatkov.

Nadrozmerný tovar

Ak posielate tovar s nepravidelnými rozmermi alebo hmotnosťou nad 500 kg, možno budete pri jeho balení a odoslaní potrebovať pomoc. Kontaktujte, prosím, naše oddelenie služieb zákazníkom. Poradíme vám, ako ďalej.

Objednajte si prepravu

Či už posielate balíky plné kníh, palety naložené motormi alebo hoci i celé vozidlo, môžete sa spoľahnúť, o vaše veľké a ťažké zásielky sa postaráme.

 

 

 

Sledujte vašu zásielku

Už ste sa so svojou ťažkou alebo veľkou zásielkou rozlúčili? Výborne! Ani sa nenazdáte a už bude u príjemcu.

Medzitým môžete sledovať jej pohyb tak, že do nástroja Sledovanie zásielok zadáte číslo zásielky. Či už zásielku posielate iba do vedľajšieho mesta alebo putuje cez pol sveta, nikdy o nej nestratíte prehľad.